Eko Fresh Kimdir Hayatı

Eko Fresh, asıl ismi ile Ekrem Boyacı 3 Eylül 1983 Almanya Mönchengladbach doğumlu Türk asıllı Alman Rap sanatçısıdır. Sivas kökenli bir aileden gelen Eko Fresh rap müzik alanında gerek Avrupa’da gerekse Türkiye’de kendini tanıtmış büyük hayran kitlesine sahip sanatçılardan birisidir. 1998 yılında Rap müziğe başlayan Eko Fresh’i keşfeden ise Kool Savaş’tır.

Kool Savaş ile ilk ep albümü olan ”KönigvonDeutschland”  isimli albümü yayınlayan Eko Fresh gerek Almanya’da gerekse diğer ülkelerde çok tutmuştur. Almanya’da doğup büyüse de Ekrem Boyacı olduğunu her fırsatta söylemiş ve ülkesini asla unutmamış rap sanatçılarından birisidir. Eko Fresh’in “ich bin jungundbrauchedasgeld” (Ben gencim ve paraya ihtiyacım var) parçası ile birlikte Kool Savaş ile aralarındaki gerginlik tamamen iplerin kopmasına sebep olmuştur.

2004 yılında Azra isimli rap sanatçısıyla ilk Türkçe albümünü yayınlayan Eko Fresh bu albüme Dünya Dönüyor ismini vermiştir. Daha sonraki albümleri olan GermanDreamAllstars, FickimmernochdeineStory (Mixtape) (Electro Eko olarak), Ekrem, Ek totheRoots, Eksodus isimli albümlerini yayınlamış ve müzik kariyerine devam etmektedir.

  1. Ekrem Boyacı yanlıştır. Gerçek ismi Ekrem Bora’dır!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biliyor Muydunuz? © 2013 Evde Ek İş