46 Dizisi Selin (Yasemin Kay Allen)

Yasemin Kay Allen Kimdir

Yasemin Kay Allen, 10 Temmuz 1989 tarihinde dünyaya gelmiştir. İngiliz – Türk vatandaşı olan Yasemin Kay Allen şarkıcı Suna Yıldızoğlu’nun kızıdır. Allen, İngiltere’nin Londra kentinde dünyaya gelmiştir. Bir erkek kardeşi vardır. Henüz bebeklik yıllarında annesi ile beraber Türkiye’ye gelmiştir. İlköğrenimini Türkiye’de tamamlamıştır.

Daha sonra ise annesi ile beraber Avusturya’ya yerleşmiştir. Lise yıllarında sinemaya ilgi duyan Allen; sinema televizyon, drama, resim ve çeşitli yabancı dil dersleri almıştır. Çok sayıda kısa filmler çekmiştir. Yabancı menşeili üniversitelerden sinema televizyon bölümü üzerine burslar kazanmıştır. On sekiz yaşında Türkiye’ye dönmüştür. Müjdat Gezen Konservatuarında tiyatro eğitimi almıştır.

46 Dizisi Selin Karakteri

Allen başarılı kariyerini 2008’de Loriel ‘in yeni yüz yarışmasında finalist olarak sürdürmüştür. Başarılı oyuncu ilk olarak Kavak Yeller dizisinde yer aldı. Yasemin Allen, ardından Muhteşem Yüzyıl dizisinde yer almış. Son dizi olarak da Şeref Meselesi dizisinde başrol oynamıştır. Allen, şimdilerde ise Selin karakterinde Star TV’de yayınlanacak 46 Yok Olan dizisinde rol olacaktır. Selin karakteri, Erdal Beşikçi oğlu ‘nün canlandıracağı Prof. Dr. Murat karakterine ailesini katledenleri bulmasında yardım edecektir.

Makeleyi Değerlendir

Yorum yapın