Çocuk Sünnete Nasıl Hazırlanmalı?

Her anne ve babanın hayalinde bir gün çocuğunun sünnet olduğunu görmek vardır. Bu özel günde sünnet kıyafetlerinin özen gösterilerek seçilmesi önem arz ediyor. Çocuğun yaş aralığı, boyu ve kilosuna göre sünnet kıyafetleri alınmalıdır. Sünnet olan bir çocuk bedensel olarak hareket etmekte zorlanacaktır. Bu nedenle kıyafetler olabildiğince çocuğun genital bölgesini rahatsız etmemelidir. Kıyafetler içerisinde birçok türü mevcuttur. Şehzade sünnet kıyafetleri çocuğun hem bedensel hem de ruhsal açıdan rahat ve huzurlu hissetmesine yardımcı oluyor. Kıyafetin içerisinde pelerinin olması havalı ve modern bir görünüm ortaya koyuyor. İster yaz ayında isterse de kış ayında şehzade sünnet kıyafetleri giydirilebilir. Bedensel açıdan terletmez ya da üşütmez. Ayrıca kıyafete çeşitli süslemeler ekleyerek tam anlamıyla şehzade havası yaratılabilir. Çocuklar şehzade kıyafetlerini giyerek bu özel günü hafızalarından silemiyor ve mutlu oldukları anılar olarak her zaman hatırlıyorlar. Çocuğun zevk ve isteğine bağlı olarak şık tasarımların tercih edilmesinde fayda vardır.

 

Sünnet Kıyafetleri ve Tarzları

Sünnet kıyafetleri çeşitli renk ve desenleri mevcuttur. Her çocuğun zevkine bağlı olarak mavi, beyaz, siyah gibi birçok renk tercih edilebilir. Taşlı ve boncuklu aksesuarlar sayesinde havalı ve hoş bir görünüm elde edilebilir. Kumaşın sağlam ve güçlü olması çocuğun rahat bir şekilde hareket etmesine yardımcı oluyor. Şehzade kıyafetlerinde pelerin ve kemerin olması çocukların mutlu ediyor ve görenleri ise adeta büyülüyor. Kemer çevresinde taşların kullanılması ise gözleri kamaştırıyor. Bu nedenle mavi, beyaz gibi taşları kemer üzerine diktirebilir ve çocuğunuz için şık tasarımlar elde edebilirsiniz.

 

Sünnet Şekerleri Ve Çeşitleri

Sünnet düğünü sırasında çeşitli renklerde ve şekillerde şekerlerin bulunması farklı bir hava katıyor. Anne ve babalar ise, çocuklarının sünnet şekerleri için bir hatıra niteliği oluşturabilirler.. Şekerleri alan misafirler, evlerinin bir köşesine süs olarak koyabilirler. Nazar boncuğu, uğur böcekli, çiçekli olmak üzere birçok rengi ve deseni mevcuttur. Güzel hatıralar biriktirmek adına, beğenilere bağlı olarak şekerler tercih edilir ve gelen misafirlere dağıtılır. Her anne ve baba çocuklarının sünnet vakti gelmeden önce sünnet kıyafeti ve şekerlerinin hangi model ve çeşit olması konusunda araştırma yapmalı ve fikir birliğine varmalıdır.

 

Share

You may also like...