Grogi Ahmet Çandır Kimdir

Grogi (6)Grogi, asıl adı Ahmet Çadır olan ünlü rap sanatçısı 5 Şubat 1990 İzmir doğumludur. Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu mezunu olan ünlü rap sanatçısı aynı zamanda amatör futbol antrenörlüğü yapmaktadır. 2007 yılında rap müzik hayatına başlayan Grogi ilk solo albümü olan Dur Daha Yeni Başladık’ı 2011 yılında underground rap dünyasına tanıtmıştır. Bu albümde 8 şarkı yer alırken Grogi 3 şarkıya klip çekmiştir. Bu şarkılar ile internet üzerinde yoğun talep gören ünlü rap sanatçısı hayran kitlesini artımıştır.

2012 yılında ise Anıl Piyancı ile rap müzik kariyerinde birçok düet yapan Grogi Yetenek Sizsiniz Türkiye adlı yarışma programına katılmıştır. Bu yarışmada ilk turu geçmeye hak kazanan ikili ikinci turda elenmiştir. Bu dönemden önce 2010 yılında SagopaKajmer’in yapımcılığında çıkardığı Kafile2 adlı albümde seslendirdiği Işığım Yolu Gösteriyor isimli parça ile oldukça büyük beğeni kazanmıştır.

Underground rap dünyasındaki başarılı birçok ismin yer aldığı Sekiz ekibi ile Türkiye’de rap müziğe yeni soluk getirecek tarzda parçalar yapmıştır. Yeni cartel olarak adlandırılan bu ekip ile ilk resmi albüm çalışmalarını 2013 yılının şubat ayında Pasaj müzik yapımıyla piyasaya sürmüşlerdir. Organize Oluyoruz Vol2 adlı albümde Faydası yok isimli şarkıyı seslendiren Grogi bu dönemden sonra rap müziğin ülkemizde en tanınan isimlerinden birisi olmuştur. İlk yurt dışı konserini de 04.05.2012 yılında İsviçre’de vermiştir.

Makeleyi Değerlendir

Yorum yapın