Kaptan Kimdir Rap

Kaptan yani gerçek ismi ile Uğur Koşay günümüzde underground rap dünyasında tanınan sanatçılar arasına girmiştir. Kaptan 1991 Kocaeli doğumludur. Çocukluk yıllarını burada geçiren ünlü rap sanatçısı 13 yaşından itibaren rap müzik dinlemeye ve söz yazmaya başlamıştır. Arkadaş grupları ile birlikte ilk demo kayıtlarını almaya başlamıştır.

İlk kayıtlarını 2006 yılında almaya başlayan Kaptan İstanbul ve Kocaeli’nde küçük gruplarda rol almaya başladı ve organizasyonlara katıldı. Daha sonra rap dünyasına albümleri ile giriş yapmayı planlayan Kaptan Kaswet,St.1 ve Punta ile birlikte SlangRecordz adı altında birleşmiştir. Bu birleşim sonucunda adını underground rap dünyasında duyurmuş ve birçok hayran kitlesine sahip olmayı başarmıştır.

Bu dönemde birçok rap sanatçısı ile birlikte çalışan Kaptan Suya Düşen Surat, Kör Adam gibi birçok albüm yapmıştır ve aynı zamanda bu albümlerinin yanında Azap Hg ile Bir Varsın Bir Yoksun isimli şarkıyı seslendirmiştir. Kaptan albümlerinin yanı sıra single olarak yayınladığı parçaları ile de dikkat çeken bir sanatçı olmayı başarmıştır. Şuanda da Sokrat ST, Kamufle ve Cumali Efrah Dikkat Recordz adlı gruba katılmış ve çalışmalarına devam etmektedir.

Makeleyi Değerlendir

“Kaptan Kimdir Rap” üzerine 2 yorum

    • kaptan babası sürekli sahroşolan bir adamdır. annesini 7 yaşına bir depremde kaybedmiştir hatta bi tane şarkısında bahsediyo ve annesi için şarkılar yazıyo devamıı bilmiyorum

      Cevapla

Yorum yapın