Leşker Kimdir Gerçek Adı Biyografi

Leşker Asakir mahlaslı rap sanatçısının asıl ismi Ali Emre Uzsuz.  1987 Gaziantep doğumlu olan rap sanatçısı çocukluk yıllarını burada geçirmiştir. 1999 yılında Mersin’de tanıştığı arkadaşı olan İndifa Serkesh ile Araph grubunu kuran Leşker bu grup ile birlikte ilk kayıtlarını almaya başlamış ve internet üzerinden aldığı kayıtları yayınlamaya başlamıştır.

Rap kariyerine bu şekilde başlayan ünlü sanatçı 7 yıl boyunca bu şekilde devam edip Türkiye’de undergroundrap’in tanınan isimlerinden birisi olmaya başlamıştır. Aynı zamanda Eskişehir’de üniversite hayatına devam eden Leşker müziğe de ara vermeden devam etmekteydi. 2008 yılının mart ayında ilk solo albümü olan Balçak adlı albümünü piyasaya süren ünlü sanatçı oldukça beğeni toplamayı başarmıştır.

Mersin’de bulunduğu sıralar Trabzon’dan arkadaşı olan Allame ile birlikte kurdukları Batarya Recordzisimli stüdyo çatısı altında müzik hayatına devam eden Leşker bu gruba daha sonra dahil ettikleri Taki, Lider, Hasip Aksu, Necip Mahfuz, Saian ve Defkan gibi underground rap dünyasının önemli isimleri ile birçok parçayı birlikte seslendirmişlerdir.

Leşker Kimdir Gerçek Adı Biyografi

Makeleyi Değerlendir

Yorum yapın