Lider Kimdir Kaç Yaşında

Lider mahlaslı rap sanatçısının asıl ismi Alper Çakıcı’dır. 3 Mayıs 1991 Ankara doğumlu olan ünlü rap sanatçısı ilkokul dördüncü sınıfa kadar eğitim hayatını Elazığ’da sürdürmüştür. Lise döneminde tekrar Ankara’ya gelen Lider lise hayatını burada tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için Eskişehir’e taşınmıştır.

Anadolu Üniversitesi Maliye Bölümü 3. Sınıf öğrencisi olan Çakıcı çocukluk yıllarında rap müzik dinlemeye başlamış ve daha sonra söz yazmaya başlamıştır. 2005 yılında yazdığı sözleri düzenleyen Lider artık rap kariyerine bu şekilde başlamaya karar vermiştir. 2 Eylül 2006 tarihinde rap ile tanışan Lider ilk kaydını almış ve bu kaydını hiçbir zaman internet üzerinde veya başka ortamlar aracılığı ile yayına koymamıştır.

Müzik hayatına iyi bir başlangıç yapan Lider daha sonra Şanışer, AisEzhel gibi isimlerle tanışmış ve onlarla birlikte bazı parçaları seslendirmiştir. 2008 yılında K.D.K isimli albümünü yayınlayan Lider rap dünyasında büyük yankı uyandırmayı başarmıştır. Albümünde Da Poet, Zet, Pyon gibi isimlerin de katkıları bulunmaktadır. 2011 mayıs ayında Proliderya isimli albümünü piyasaya süren Lider,Batarya Records çatısı altında albüm çalışmalarına devam etmektedir.

Share

You may also like...