46 Dizisi Murat (Erdal Beşikçioğlu)

Erdal Beşikçioğlu kimdir, hayatı, vikipedi, 46 dizisi murat hayatı, 46 yok olan murat kimdir

Erdal Beşikçioğlu 05 Ocak 1970 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Babası Vakıflar Bankası’nın müdürüydü. Bu iş dolayısıyla sürekli tayinleri çıkan babasının peşinden çeşitli şehirlere sürüklendi. Lise hayatı birçok farklı okulda geçmiş sonunda Ankara’da liseden mezun olmuştur. Üniversite için Ankara’da kalıp Hacettepe Devlet Konservatuarı’nda okuma hakkı kazandı. Mezun olduğu yıl Devlet Tiyatrosunda oyuncu olarak işe başladı.

Bir dönem Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda müdür vekilliği görevini yaptı. 1991 yılında Hacettepe Devlet Konservatuarı’ndan sınıf arkadaşı olan Elvin Hanımla evlendi.

2009 yılında Baykal Saran Tiyatro Ödülünü Bir Delinin Hatıra Defteri isimli eserde gösterdiği başarılı performansla aldı. 2011 ve 2012 yılında Behzat Ç. dizisindeki başarısından dolayı En İyi Erkek oyuncu ödülünü aldı.

46 Dizisi Murat

Dizide hayat verdiği Murat Güney karakterini tanıyalım; Türkiye’nin sayılı genetik profesörlerinden biri olan Murat, hastalığının ne olduğu teşhis edilemeyen ve 5 yıldır komada olan kız kardeşini hayatta tutmak ve onu bu hastalıktan kurtarmak için kendini bunun tedavisine adamış biri olarak karşımıza çıkıyor dizide. Bu süreçte etrafındaki insanları bir kaybediyor ve yüzlerce hasta için umut olabilecek ilaç keşfediyor. Fakat sonrasında tahmin edemeyeceği kadar büyük olaylar zincirinde buluyor kendini.

Makeleyi Değerlendir

Yorum yapın