Behzat Ç. Aziz Başkomiser Gerçek Adı

Behzat Ç dizisinde Aziz başkomiser rolünde oynayan oyuncumuzun gerçek ismi Ahmet Uğurlu’dur. Ünlü oyuncu 2 Ağustos 1952 doğumludur. Ankara devlet tiyatrosu konservatuar bölümü mezunu olan Ahmet Uğurlu’nun kardeşi Mustafa Uğurlu da kendisi gibi oyunculuk yapmaktadır. 2004 yılında başlayan tiyatro serüveninde ilk rolünü oynadığı oyun; Yangın Duası isimli oyundur.

Bu dönemden sonra birçok tiyatro oyununda sahnede yer almış ve performansını sergilemiştir. Daha sonra televizyon kariyeri başlayan ünlü oyuncu Tabutta Rövaşata isimli ilk sinema filminde rol almıştır. Avcı, Eski fotoğraflar gibi yapımlarda yer aldıktan sonra dizi kariyeri başlayan ünlü oyuncu Eşref Saati, Zoraki Başkan gibi dönemlerinde hayran kitlesi bir hayli fazla olan dizilerde yer almıştır.

Son yer aldığı yapımlar ve oyunculuğunda kariyerinin zirvesinde yer aldığı yapılara bakacak olursak; Döngel Kerhanesi adlı sinema filminde Keskin adlı karakter ile birçok dalda beğeni toplamıştır. Memleket Meselesi ve Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi isimli dizilerde sergilediği ustaca performansıyla göz doldurmuştur.

Makeleyi Değerlendir

Yorum yapın