Dropbox Şifresi Nasıl Değiştirilir?

 

Dropbox; birçok kullanıcının hayatını kolaylaştıran dosya depolama ve istenildiğinde ulaşılmasını sağlayan bulut depolama manasıyla eşleşen bir sistemdir. Bilgisayarınızda kaydetmiş olduğunuz dosyalara bilgisayarınız yanınızda olmasa bile ulaşabilmenizi sağlayan Dropbox, özellikle iş hayatını kolaylaştıran bir uygulama olarak görülmektedir. Flaş diskin modernize edilmiş hali de diyebiliriz. Ancak yanınızda herhangi bir şey taşımanıza gerek yok. Dosyalarınıza erişmeniz için internet bağlantısı olan herhangi bir cihaz yeterli. Ulaşmak istediğiniz içerik resim, müzik ya da herhangi bir belge olabilir.

Dropbox Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Bunun için Dropbox uygulamasını bilgisayarınıza indirip üye olmanız yeterli. 2GB ye kadar ücretsiz depolama alanı sağlayan Dropbox daha fazla alana ihtiyaç duyanlar için aylık ücret ödemesi gerektiriyor. Zamanla bilgisayarlarımızda dosya oluşturup kaydettiğimiz birçok içerik tek başına hiçbir anlam ifade etmemektedir. Önemli olan bu dosyalara dilediğimiz an ulaşabilmektir. Dropbox sayesinde dosyalarınıza ihtiyaç duyduğunuz her an dilediğiniz yerden ulaşabilirsiniz. Son derece önemli olan bu uygulamanın şifre güvenliğini sağlamış olmanız gerekmektedir. Eğer harf, rakam, karakter kombinasyonu kullanmadan üye olduysanız dosyalarınızı risk altında demektir. Bu nedenle Dropbox şifrenizi hemen değiştirmelisiniz. En kısa yoldan nasıl şifre değiştireceğinizi

Dropbox sitesine giriş yapmalı ve hesap menüsü linkini tıklayınız. Açılan ekranda yer alan ayarlar kısmından güvenlik sekmesine geçiş yapınız. Burada Dropbox şifre değiştirme seçeneğini işaretleyerek kullandığınız şifreyi ve kullanmak istediğiniz şifreyi yazıp kaydet butonuna tıklamanız yeterli.

Makeleyi Değerlendir

Yorum yapın