Android Telefonları Nasıl Hızlandırabiliriz

Android Telefonları Nasıl Hızlandırabiliriz

Hepimizin bildiği gibi; telefonlar, iletişimin önemli bir parçası ve hayatımızın vazgeçilmezlerinden birisidir. Teknolojinin günden güne değişmesi ve gelişmesi ile birlikte, günümüzde cep telefonları ise hayatımızın her alanında yer alan en önemli teknolojik ürünlerin başında gelmektedir. Bunun en büyük nedenlerinden birisi de, günümüzde kullanılan cep telefonlarının Android telefon yani akıllı telefon olma özelliği ve içerisinde pek çok farklı özellik bulunmasıdır.  Android telefonlar nasıl hızlandırılır?

Android Telefonları Nasıl Hızlandırabilirizİlk adım olarak; kullanmadığınız uygulamaların tümünü silin Hepimiz; yeni telefon aldığımızda, gerekli gereksiz pek çok uygulamayla telefon hafızasını kısa sürede dolduruyoruz. Bu durum, zamanla telefonun yavaşlamasın neden oluyor. Bu sorunu ortadan kaldırmak için, gereksiz tüm uygulamaları silmemiz, telefonu hızlandırmak için faydalı olacaktır. Peki bu işlemi nasıl, ne şekilde yapacağız ? İlk önce akıllı telefonun ayarlar bölümüne girip, buradan uygulamalar kısmına gelip, seçtiğimiz dosyaları ” kaldır ” butonu yardımı ile temizlemek mümkündür.

İkinci adım olarak; cihazınızın depolama alanını temizleyin  Aldığınız telefonu kullanmaya başladıktan sonra, telefonun hafızasında bir sürü gereksiz dosya ve uygulama bulabilirsiniz. Bu durum, telefonunuzun yavaşlaması için yeterli bir unsurdur. Fotoğraflar, videolar, müzikler, uygulamalar ve daha pek çok şey telefonun yavaşlamsında oldukça etkilidir. Bunun en etkili çözümü ise, telefonun depolama alanını temizlemektir. Bunun için; yine aynı şekilde telefonun ayarlar bölümüne girerek, buradan depolama yolunu takip edip, bu bölümde ki dosya Android Telefonları Nasıl Hızlandırabilirizboyutunu kontrol etmelisiniz.

Üçüncü adım, önbelleğe alınan verileri temizleyin Bu durum; ilk bakışta telefonlar için sıkıntılı bir durum gibi görünse de, aslında faydasını gördüğümüz bir durumdur. Şöyle ki; telefonumuzda ki uygulamaların verileri, önbellekte tutulduğu zaman, bu uygulamaları her açtığımızda şifre girme gibi yorucu işlemlere gerek kalmaz. Fakat bunun yanında, bu veriler telefonda oldukça fazla şekilde yer kaplar ve bu durum telefonunuzu yavaşlatır. Bu sorunun ortadan kaldırılması için; diğer işlemlerde olduğu gibi, yine telefonun ayarlar bölümünden, depolama kısmına giderek, önbellek ile ilgili herhangi bir uygulama görene kadar sayfayı aşağıya indirin. Daha sonra bu menü karşınıza çıktığında, rahatlıkla önbellekte ki verileri temizleyin.

Dördüncü adım olarak SD kartınızı kontrol edin Telefonunuzu bir süre kullanmaya başladıktan sonra, yavaşlamaya başladığını düşünebilirsiniz. Bu durum çok normal, çünkü internet vb uygulamalardan dolayı telefonunuza virüs bulaşmış olabilir. Bu sorunun çözümü için, ilk önce cihazınızı kapatın. Daha sonra telefonu mikro USB ile bilgisayara bağlayın. Bu işlemden sonra, telefonunun SD kart bölümüne giriş yaparak, burada ki tüm verileri bilgisayara yeni bir dosya olarak kopyalayın. Daha sonra telefonun ayarlar ve depolama bölümünden SD kartı biçimlendir butonu ile işlemi tamamlayın.

 

 

Makeleyi Değerlendir

Yorum yapın