Facebook Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Facebook Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Facebook Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Sosyal medya platformları arasında en çok kullandığımız adres olan Facebook özellikle akıllı telefonlar yaşantımıza girdiğinden beri hepimizin uğrak yeri oldu. Oyun oynamak, resim paylaşmak, beğendiğimiz paylaşımları paylaşmak, sohbet etmek, ruhsal durumumuzu çevremizdekilere duyurmak yada eş-dost ne yapıyor, kimlerle geziyor, ne yiyip ne içiyor gibi çeşitli amaçlarla kullandığımız Facebook birçoğumuz için hayatımızın olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Temel ihtiyaç listemizde en başta yer alan Facebook hesabınızın çalındığını düşünün bir an. Oldukça kaygı verici bir durum değil mi? Şimdi sizlere çalınan yada unuttuğunuz Facebook hesap şifrenizi yeniden ele geçireceğinizi anlatacağım.

Öncelikle Facebook hesabınızı hangi mail adresiyle aldığınızı anımsamaya çalışmalısınız. Genellikle bir çok kişi mail adresini aktif olarak kullanmadığı için Facebook adresini de hangi mail adresiyle aldığını anımsamaktadır. Bu nedenle lütfen bu yazıyı okuyan herkes Facebook adresini hangi mail adresiyle aldığını ve mail şifresini kontrol etmeli.

Facebook ana sayfasına giriş yaptığınız da sağ üst köşede yer alan aşağı ok işaretini tıklayıp açılan sekmeden ayarlar kısmına geçiş yapmalısınız. Ayarlar kısmında 4. Satırda şifre yazan yere tıklayıp güncel şifrenizi ve oluşturmak istediğiniz şifreyi yazınız. Değişiklikleri kaydet sekmesine tıkladıktan sonra işlem tamamlandı yazısını muhakkak görmelisiniz. Tüm bu işlemlerden sonra ekranınızda diğer cihazlardan çıkış yap uyarısı gelmektedir. Daha güvenli kullanım için Facebook şifre değiştirme linkini onaylamanız gerekmektedir.

Ayrıca aşğıda bulunan galeriden adımları inceleyebilir ve görsel anlatımdan yardım alabilirsiniz. Resimlerin üzerine tıklayarak büyütebilirsiniz.

 

Makeleyi Değerlendir

Yorum yapın