Anıl Piyancı Kimdir Vikipedi

Anıl PiyancıAnıl Piyancı, 17 Temmuz 1990 İzmir doğumlu ünlü rap sanatçısıdır. Ülkemizde rap müziğe yeni bir soluk getiren Piyancı  rap ve hiphop tarzındaki müziklere olan ilgisini küçük yaşta keşfetmiş, bu alanda yetenekli olduğunu düşünerek o da ilk sözlerini 13-14 yaşlarında yazmaya başlamıştır. 14 yaşında ilk kaydını alan ünlü rap sanatçısı aynı zamanda hiphop’un başka bir kolu olan grafiti ile de yıllarca uğraşmıştır. Piyancı, çok küçük yaşlarda büyük işlere imza atarak 2006 yılında yani 16 yaşında Yeşil Oda isimli ilk hiphop stüdyosunu kurmuştur.

Bu dönemden sonra kendini tamamen müziğe adayan ünlü isim underground rap dünyasında yıldızı parlayan ve hayran kitlesi kısa sürede artan rap sanatçılarından birisi olmuştur. Birçok küçüklü büyüklü organizasyonda yer alarak adını duyuran piyancı rap dünyasının önemli isimleriyle birlikte çalışıp Mc’lik yapmıştır. 2006 yılından bu yana albüm çalışmalarını sürdüren ve çıkardığı albümlerin videolarını internet üzerinde yayınlayan ünlü sanatçı oldukça büyük işlere imza atmıştır.

Piyancı 2012 yılında beraberindeki Grogi ile Yetenek Sizsiniz Türkiye isimli yarışma programına katılmış ve burada ikinci turda elenmiştir. Sonraları albüm çalışmalarına devam eden Piyancı ülkemizde son dönemde kurulmuş olan 8 kişilik grup ile birçok yeni çalışmaya imza atmış ve rap dünyasına yeni bir soluk kazandırmıştır. Profesyonel ve resmi anlamdaki ilk albümü olan Zaman Yok isimli albümünü ise 2013 yılında piyasaya süren Piyancı ülkemizdeki rap sanatçıları arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Makeleyi Değerlendir

Yorum yapın