Kategoriler
Biyografiler

Beta Kimdir Kaç Yaşında

Beta (3)Beta mahlaslı rap sanatçısı yani asıl ismiyle Berk Bayındır, 9 Eylül 1989 İstanbul doğumludur. Çocukluk yıllarını İstanbul’da geçiren ünlü sanatçı çevresinden ve arkadaşlarından duyduğu rap müzikler ile dinleyici olarak rap kariyerine başlamıştır. 1997 yılında ilk adımını atan ünlü sanatçı beste yapmak yerine ilk 1 yıl içerisinde şarkılarını yazmaya çalışmıştır.

1998 yılında ilk kayıtlarını almaya başlayan Beta, Rüyalar isimli ilk demotape’i de bu yıl içerisinde almıştır. 2004 yılına kadar evde ve arkadaş çevresinde ilk kayıtlarını alan Bayındır Müzikhane, C7, Adalet isimli demotapelerini almış ve müzik hayatını 6-7 yıl boyunca bu şekilde sürdürmüştür. 2004 yılında ilk underground albümü olan A2BT’yi piyasaya sürmüştür.

Bu albüm ile underground rap dünyasında büyük yankı uyandıran Beta Cümle Alem, Çürük Yarınlar, Manik Depresif ve Sistemin Yankıları isimli albümlerini yayınlamışlardır. Olympos Records isimli stüdyoyu kurduktan sonra da albüm çalışmalarına bu grup altında devam etmeye başlamıştır. Hesap Mı? , Deşifre, Pişti ve Beton isimli albümlerini yayınlamıştır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir