Da Poet Kimdir?

Da PoetDa Poet mahlasını kullanan ünlü rap sanatçısı; Ozan Erdoğan 1988 İstanbul doğumludur. Rap şarkılar bestelemesinin yanı sıra BeatMaker ve Mc. Olarak da sanat hayatını sürdürmektedir. Poet rap müzik dinlemeye 2000 yılında yani 12-13 yaşlarında başlamıştır. 2002 yılında ise rap müzik yapmaya başlayan ve ilk kayıtlarını alan ünlü rap sanatçısı ilk kaydını da bu yıl içerisinde almıştır. Bu dönemden sonra rap müzik kapsamında beat, vokal ve söz yazarlığı anlamında kendini oldukça geliştiren Poet 2004 yılında ilk underground albümü olan ”Eastila-İsimsiz Vurgular”  adlı albümünü piyasaya sürmüştür.

Bu albümde 17 adet beat parçası bulunan ünlü rapçi aynı zamanda underground rap dünyasında Mc ve beat projelerinde yer alıp kendini rap dünyasına tanıttı. 2005 yılında Raziel ve Mozole Mirach ile birlikte Sert Ünsüzler EP isimli records grubunda yer aldı. Bu grup için beat yapan ünlü rap sanatçısı amatör olarak birçok organizasyonda da sahne almıştır. Microphone Of The Magic 1, İstanbul HiphopFest. 2, İstanbul Underground Live 2005 gibi birçok organizasyona katılan Poet artık solo albüm hazırlıklarına ağırlık vermeye başlamıştır. Raziel, Saian, Patron, Karaçalı, Şehinşah, Mozole Mirach, Emre Baransel, Grejuva, Siyanür &Sybra, Bora, Ceza, Sansar Salvo, Esin İris gibi birçok isme de beat yapmış vokallik görevlerini üstlenmiştir.

Ünlü rap sanatçısının bağımsız şarkılarının yanı sıra yaptığı birçok solo albüm çalışması da bulunmaktadır. Bunlar; Barış için Savaş, Risk Bağımlısı, Selam Dünyalı ve Aksi İstikamet gibi albümleridir.

Makeleyi Değerlendir

Yorum yapın