Emrah Karakuyu Kimdir Biyografisi

Emrah Karakuyu, 12 Haziran 1985 Foça doğumludur. Çocukluk yılları İzmir’de geçen ünlü sanatçının küçük yaşlardan itibaren müziğe karşı yakın bir ilgisi olmuştur. 2007 yılında Anıl Piyancı ile tanışan Karakuyu bu dönemlerde kendini geliştirmek amacıyla batı tarzı müzikleri dinlemeye ve ruhunu keşfetmeye çalışmıştır. Aynı zamanda Türkiye’de underground rap müzikle kendini tanıtan birçok sanatçı ile tanışmış ve çalışmıştır.

2009 yılında Hüseyin Karadayı’nın Fresh isimli albümüne Nobody mahlası ile konuk müzisyen görevinde rol alan ünlü rap sanatçısı SİNERJİ VOL 1: isimli Türkçe pop albümünde birisi düet ikisi sola parça ile katılmıştır. Daha sonra Anıl Piyancı ve Red ile ortak olarak hazırladıkları Sandığın Gibi Değil isimli internet albümüyle hayranlarının karşısına çıkan Karakuyu oldukça beğenilmiştir.

Son olarak Organize Oluyoruz isimli albüme Faydası Yok isimli parça ile katılan Karakuyu ve Sekiz isimli underground rap grupunun Sekiz2 isimli albümüne katılmıştır. Şu sıralarda Oğuz Baydar ve Anıl Piyancı ile birlikte bir solo albüm üzerinde çalışan Karakuyu aynı zamanda Celal Bayar Üniversite İşletme Bölümü’nü bitirmiştir.

Makeleyi Değerlendir

Yorum yapın