Tankurt Manas Röportajı

1-Önce sizi tanımakla başlayalım Tankurt Manas kimdir? Kısaca bahseder misiniz?
1-İstanbul da yaşıyorum üniversitemin ilk senesindeyim uzun boylu hızlı rap söyleyip pes’de rakip tanımayan iyi bir fastfood tüketicisiyim.

2-Rap hayatınıza başlamanızda etkili olan faktör nedir kimlerden ilham aldınız?
2-İlk okul sıralarında eski türkçe rap gruplarını ve sanatçılarını dinleyerek başladım ‘Nefret , Sindikat , İstanbul Attack .O zamanlar Cezanın şarkıları bana en büyük ilham kaynağıydı.

3-Şu anki konumunuza gelene kadar rap hayatınızda ne gibi zorluklarla karşılaştınız kendinizi nasıl geliştirdiniz ?(üyemizden gelen soru)
3- 2005 yıllarında stüdyo kurmak vs. kolay değildi ve kayıt alabileceğim rap stüdyoları semtimde yok denecek kadar azdı , elimden geldiğince olanak yarattım yeteneğimi ispatlama yolundaydım engel hep vardı ama inandığım şey için yapmaya değerdi. Şuan olduğum konum yeterli değil bu konuda hep fazlasını isterim.

4-Neden rap ?
4.Bu bir yaşam ve tarzı kalp ritmi.

5-Stüdyonuzu bir iddia kuponu sayesinde kurduğunuz doğru mu? (üyemizden gelen soru)
5.İlk kurduğum amatör home stüdyomu öyle kurmuştum.

6-Türkçe Rapte üstad olarak gördüğünüz Mcler kimlerdir? (üyemizden gelen soru)
6.Ceza ve hemen hemen bütün sefalet recordz

7-Yabancı Mclerden kimleri daha çok dinler ve takip edersiniz?
7. Eminem , Tech n9ne , Yelawolf , Bustarhymes , Dope dod , Wiz Khalifa ,Tyga , Vinnie Paz ,

8-En çok çalışmak istediğiniz isim veya isimler kimlerdir?
8.Ceza,Eminem, Tech n9ne,Yelawolf,Bustarhymes,Wiz Khalifa,Tyga,Vinnie Paz,Dope dod

Tankurt Manas

9-Underground rap in en iyi flex atan mclerinden birisiniz flex rap yaparken ilham veya örnek aldığı biri var mı?(üyemizden gelen soru)
9.Tech n9ne

10-Türkçe Rap’in ülke çapında gelişmesi için neler yapılabilir?
10.20 yaşına basan bu müzik türünü bırakıp diğer tarzlara yönelmese iyi olur kan kaybediyoruz bu birazda üretenlerin yani bizim suçumuz gibi geliyor

11-İstediğiniz hedef doğrultusunda mısınız yoksa daha çok mu erken?
11.Benim istediklerim olabilecek basit şeyler ama onlara ulaşmak için bile çıtayı çok daha yukarı koyar o azimle devam ederim.

12-Rap dışında nelerle ilgilenirsiniz ? Hobileriniz nelerdir ?
12.Video – Kurgu konusunda kendimi geliştiriyorum onun dışında Futbol Langırt Siyaset Karikatür Tereyağlı İskender Pes ritüel etkinliklerim arasında

13-Nasıl tepkiler alıyorsunuz, dinleyicilerle ilişkiniz nasıl ?
13. Mclerle sorun yaşamaktan kaçtığımdan kötü yorum almıyorum bir taraf değilim düşmandan çok dost biriktiren birisi olduğumdan gelen tepkilerde benim gibi iyi huylu oluyor.Güzel gidiyor.

14-Yakında ne gibi çalışmalarınız var nasıl projeler gelecek biraz bahseder misiniz?
14. Albüm yapıyorum 2 ye bölüp solo şarkıları cd olarak satacam feat parçalarıyla da bir internet albümü gelecek ‘’ Delil ‘’ albümümün satışları olacak çalışmaya devam…

15-Tankurt Manas için vazgeçilmez olan 5 kelime nedir ?
15. Mori x5

16-Son olarak dinleyicilerinize ve Türkçe Rap severlere ne söylemek istersiniz ?
16. Röportaj için sayfanıza teşekkürler , yakında yapılıcak her çalışma ve etkinlik için tankurtmanas.net ‘ i takip edin kendinize iyi bakın görüşmek dileğiyle.

Röportaj:Serhat Yıldırım

,

Not : Facebook Rap Musıc TR sayfasından alıntıdır.

Biyografisi

Tankut TAN (27 Aralık 1991 Eminönü , İstanbul) veya bilinen sahne adıyla Tankurt Manas Türk rap şarkıcısı ve söz yazarı.
27 Aralık’ta dünyaya geldi.Ortaokul sıralarında rap dinlemeye ve kendi sözlerini yazmaya başladı.Kimlikte yer alan isminden yola çıkarak Tankurt’u en uzun ve eski türk destanı olan Manas’ı kendine sahne ismi olarak seçti. Kariyerine devam ederken aynı zamanda Dokuz Eylül Üniversitesi Seramik bölümü ve Plato myo’da Radyo Televizyon bölümlerini bitirdi. 10 adet Yeraltı albümü yapan Tankurt , bu albümlerden ve yayınladığı solo parçalardan bir compilation (toplama , derleme albüm) yapıp sanal müzik marketlerde yayınladı. Türkiye’de 40’ı aşkın şehirde konser verdi bir çok radyo ve tv programında boy gösterdi, 2016 yılında katıldığı
O Ses Türkiye yarışmasından 4. olarak ayrıldı.

Makeleyi Değerlendir

“Tankurt Manas Röportajı” üzerine 5 yorum

  1. tankurt abi seni çok seviyoruz büyük bir hayranınım telefonumda hep senin şarkıların var başarılarının devamını dilerim.

    Cevapla

Yorum yapın