Emre Kınay Kimdir

5 MART 1970 yılında istanbulda dünyaya gelen tecrübeli oyuncu Annesi ile babası tiyatrocu olan başarılı oyuncunu ilkokul ve lise dönemlerine kadar İstanbul‘da okumuş 1990 yılında kazandığı Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarında öğrenim hayatına devam ederek 1995 yılında üniversiteyi bitirdi.1992 yılında Konservatuar okuduğu sırada hocası tarafında tiyatroya davet edilerek oyunculuğu bu şekilde başlamıştır. 8 mart 2005 tarihinde duru adlı tiyatro oluşturmuş. 2006 ile 2008 yılları arasında iki aile dizisinde başarılı bir oyun sergilemiştir.

Güneşin kızları adlı dizide Haluk mertoğlu karakteri ile sergilediği performans ile beğenileri toplayan oyuncu Güneşin kocası ve İstanbullu Ali’nin babasıdır.

Haluk mertoğlu nun iki ayrı karakteri barındırmaktadır biri karanlık diğeri aydınlıktır. Karanlık yüzünü yıllardır ustaca saklayan Haluk Aydınlık tarafı ile herkesi büyülüyor adeta.

Emre Kınay Kimdir Emre Kınay Kimdir Emre Kınay Kimdir Emre Kınay Kimdir Emre Kınay Kimdir Emre Kınay Kimdir Emre Kınay Kimdir Emre Kınay Kimdir Emre Kınay Kimdir Emre Kınay Kimdir
Makeleyi Değerlendir

Yorum yapın