Fatih Portakal Kimdir Hayatı

Fatih Portakal, 1968 Aydın, Nazilli doğumlu haber spikeridir. İlk ve ortaöğrenimini burada tamamladıktan sonra lise eğitimini almak üzere İzmir’e gitmiştir. İzmir Atatürk Lisesi mezunu olan Portakal, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden 1993 yılında mezun olmuştur. Daha sonra dilini geliştirmek ve yüksek lisans yapabilmek için yurt dışına çıkan Portakal Avustralya’ya gitmiştir. Burada bir restoranda çalışmaya başlamıştır.

Daha sonra Türkiye’ye dönen portakal burada bir ev satın alarak Türkiye’de hayatını sürdürmeye devam etmiştir. Türkiye’ye döndüğünde hayatı değişen Fatih Portakal eniştesi sayesinde Star Tv’de hayatının dönüm noktasını yaşamıştır. Star Tv’de işe başlayan Fatih Portakal ilk olarak İzmir’de stajer muhabirlik yaparak bu işe girmiştir.

19967 yılında 1 Mayıs’ta kadrolu olduktan sonra Armağan Toper ile tanışmıştır. Daha sonra Armağan Toper ile evlenen Fatih Portakal, İzmir’de bir Pazar programı yapmaya başlamıştır. 2004’te tekrar kanal muhabirliği görevine devam eden Fatih Portakal, bir dönem İstanbul’da Best Fm’de radyoculuk da yaptığını söylemiştir. Şimdilerde ise FoxTv’de Fatih Portakal İle Çalar Saat isimli haber programını sunmaktadır.

Makeleyi Değerlendir

Yorum yapın