Flowart Kimdir Biyografisi

Flowart asıl ismi ile Oğuz Solmaz 1 Mayıs 1990 İstanbul doğumlu underground rap sanatçısıdır. Çocukluk yıllarında rap müzik dinlemeye başlayan ünlü sanatçı 14-15 yaşlarında iken rap müzik hayatına atılmaya karar vermiştir. Bunun üzerine 2006 yılında ilk sözlerini yazmaya başlayan ünlü rap sanatçısı yeteneğini kendisi keşfetmiş ve bu yolda ilerlemeyi hedeflemiştir.

2006 yılında ilk kaydını alan ünlü rap sanatçısı 2009 yılında ilk solo albümü olan Free Albüm isimli underground rap albümünü piyasaya sürmüştür. 2009 yılında ise ilk ve tek ortak albümü olan Elleştiri isimli albümünü yayınlayan ünlü sanatçı bu albümde Pasha ve Gzp ile birlikte çalışmıştır. 2010 yılında Dünkü Çocuk isimli solo albümünü yayınlamıştır.

2010 yılında yayınladığı bir diğer solo albüm olan Jinekolog isimli albümünün hit parçası olan Jinekolog isimli parçaya ilk video klibini çekmiştir. 2011 yılının başlarında Reenkarnasyon isimli albümü yayınlayan Flowart Freestyle King 2, Ön Yargı, Seni Yine Kandırdım, Bana Rahat Verin, Son Defa, Mutluluk gibi parçaları seslendirmiş ve albümler çıkarmıştır.

Makeleyi Değerlendir

Yorum yapın