Gmail Şifresi Nasıl Değiştirilir?

    Google arama motorunun birçok servisi bulunmaktadır. Bu servislerden bir tanesi de Gmail olmaktadır. Tüm önemli iletilerinizi, dosyalarınızı ve resimlerinizi burada saklayabilir, herhangi bir bilgiyi bulmak için arama yapabilir ve iletilerinizdeki bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Gmail’de hedefsiz reklam bantları yoktur, sadece küçük metin reklamları yer almaktadır. Bu reklamlar sizlere gelen mailler ile bağlantılıdır. Bu yüzden de rahatsız etmeyen yapıda reklamlar var. Gmail, anlık mesajlaşma ile çevrimiçi olduğunuz süre içinde arkadaşlarınızla konuşabilirsiniz. Kullanımı kolay ve eğlencelidir.

Gmail Şifresi Nasıl Değiştirilir?

    Dünyanın en çok tercih edilen maili olan Gmail Google’ın mail servisidir. Gmail şifrenizin güvenli olmadığını düşündüğünüz durumlarda şifre değiştirmek oldukça basit. Gmail şifresi değiştirmek nasıl oluyor?

    Kullanmakta olduğunuz Gmail hesabınızdan giriş yaparak maillerinizin göründüğü sayfaya gidin. Sağ üst köşede olan profil resminize tıklayarak Hesap sekmesini seçin. Açılan yeni sayfada Hesap Ayarları’na gelin ve Oturum Açma sekmesindeki şifre kısmına tıklayın. Mevcut olan şifrenizi girerek yen bir şifre oluşturun. Oluşturmuş olduğunuz yeni şifrenizi girin. Daha sonra girmiş olduğunuz şifreyi tekrar isteyecektir. Oluşturmuş olduğunuz yeni şifrenizi tekrar girerek Gmail şifrenizi değiştirmiş olursunuz.

    Güvenli Gmail şifrenizi oluştururken dikkat etmeniz gereken önemli şeylerden biri içerisinde büyük-küçük harf, sayı, sembolden oluşan 8 haneli bir şifre belirlemenizdir. Ayrıca ikinci bir mail adresiniz içinde aynı işlemleri yaparak unutmayacağınız bir hesap açmak güvenliğiniz açısından daha iyi olacaktır.

Şifrenizi değiştirme

  1. Google Hesabınızı açın. Oturum açmanız gerekebilir.
  2. “Güvenlik” bölümünün altında Google’da oturum açma‘yı seçin.
  3. Şifre‘yi seçin. Tekrar oturum açmanız gerekebilir.
  4. Yeni şifrenizi girin, ardından Şifreyi Değiştir‘i seçin.

Şifreyi değiştir

Şifrenizi sıfırlama

  1. Hesabınızı kurtarma adımlarını uygulayın. Hesabın sahibi olduğunuzu onaylamak için size bazı sorular sorulur ve sonrasında bir e-posta gönderilir.  E-postayı almazsanız:

  2. Bu hesapta daha önce kullanmadığınız bir şifre seçin. Güçlü bir şifrenin nasıl oluşturulacağını öğrenin.

Şifrenizle ilgili sorunları düzeltme

Şifrenizi sıfırlamayla ilgili sorun yaşıyorsanız veya hesabınızda oturum açamıyorsanız daha fazla yardım alın.

Makeleyi Değerlendir

Yorum yapın