Lahana Diyeti Yaparak Fit Görünüm

Lahanayla fit görünün

Beslenme ve enerji alma yaşamın sürdürülmesi bakımından zorunlu bir faaliyet olsa da yanlış beslenme kilo alma ve çeşitli sağlık sorunları olarak geri dönüş yapmaktadır. Kişinin yaşına, yaptığı işe, cinsiyetine göre ve bazı özel durumlarda alınması gereken günlük enerji miktarları farklı olmalıdır.

Birkaç kilo için

Lahana Diyeti Yaparak Fit Görünüm

Birkaç kilo fazlanız varsa büyük bir sorun olmamakta, belirli bir süre içinde geri verilebilmektedir fazla kilosu olanlar için durum aynı değildir. Aşırı kilosu olmayan, bir veya iki hafta gibi bir sürede kilolarını vermek isteyenlerin bazen sır gibi sakladığı bazen de ortalarda dolaşan diyetleri uyguladığı görülmektedir.

Hızlı yağ yakılabilir mi?

Hızlı yağ yaktırdığı iddiasıyla yapılması önerilen lahana diyeti de birkaç kilo vermeye ihtiyacı olan çoğu kişinin duyduğu hatta denediği bir diyettir. Lahana diyetinde lahana ile yapılan düşük enerjili bir çorba gün içinde bolca tüketilmektedir. Kalorisi az olduğundan karbonhidrat harcanmasını sağlayarak kilo verdirmektedir.

Ne kadar süre uygulanmalı?

Bir haftadan fazla uygulandığında su ve kas kayıplarına sebep olacağı bilinmektedir. Bol su, ek bazı besinler de diyete eklenerek haftada 5-9 arası kilo verenler olduğu görülmektedir.

 

Makeleyi Değerlendir

Yorum yapın