Kolera Kimdir Kaç Yaşında

Kolera gerçek adıyla Esen Güzel 23 Eylül 1983 yılında İstanbul’da doğdu. Türk rap sanatçısıdır ve kendisi gibi rap sanatçısı olan Sagopa Kajmer ile evlidir. Babası Bulgar ve annesi Boşnak olan Kolera Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okul mezunudur. Eşi Sagopa Kajmer ile 2006 yılında hayatını birleştirmiştir. 1998 yılında şuan ki eşi Sagopa Kajmer ile tanıştı ve rap müziği yapmaya başladı.

İlk kaydını 1998 yılın da İnkar Boşuna ile yapmıştır. 2001 yılında henüz 19 yaşında iken ilk Underground EP’sini internet yoluyla rap müzik severlere duyurdu. 2004 yılında Sagopa Kajmer’in Bir Pesimistin Gözyaşları adlı albümün bir şarkısında Sagopa Kajmer’e eşlik etmiştir. 24 Eylül 2005 yılında ilk solo albümü olan Karantina Embryo’yu dinleyicileri ile buluşturdu. 11 Ağustos 2005 tarihinde Sagopa Kajmer ile birlikte Melankolia Müziği adı altında bir plak şirketi kurdular.

Sagopa Kajmer ile birlikte birçok albümde birlikte şarkı seslendiren Kolera, 23 Eylül 2013 tarihinde doğum gününe özel olarak hazırladığı şarkısını yayınladı. İkimizi Anlatan Bir Şey, Kötü İnsanları Tanıma Sen, İnziva, Kalp Hastası albümlerinin grafik tasarımını yaptı.

4 Adet Yorum Yapılmış

Bir Yorum Yap
  1. Esen güzel değil Esen Güler olacak dikkat edin ?

  2. 19 – 20 YAŞINDA SANIYODUM DAHADA A NORMALİ KOLERAYI KAJMERİN KI ZI SANIYODUM DASFASF

  3. ve artık bir aşk daha biter…

  4. vee artık bir aşk daha biter…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biliyor Muydunuz? © 2013 Evde Ek İş