Sokrat St Kimdir Hayatı Biyografisi

Sokrat St, asıl adı Samet Gönüllü olan underground rap dünyasında ülkemizde adını ön sıralara çıkarmayı başaran ünlü rap sanatçısıdır. 30 Haziran 1989 Trabzon doğumlu olan Sokrat 13-14 yaşında şiir yazarak başladığı rap müziğin ülkemizdeki en beğenilen ve en çok dinlenen isimlerinden biri haline gelmiştir. Rap müzik ile tanışması bu yaşlarda olan Sokrat rap müziğin heyecanı ile yazdığı sözleri birleştirdiğinde o da bu müziği yapabileceğine karar verir.

Öncelikle bu müzik hakkında bilgi sahibi olmaya çalışır ve ülkemizde, dünyada bu müzik tarzındaki şarkıları dinledikten sonra kendi yazdığı sözleri vokale çeviren Sokrat bir süre küçük gruplarda Rap ve rock müzik vokalistliği yaptıktan sonra bu müziğe iyice bağlanır. Önceleri hobi olarak gördüğü bu işi artık öğrenmiştir ve tek başına rap müzik dünyasına atılır. 2004 yılının başlarında ilk stüdyo kaydını alan SoktraSt daha sonra Cumali Efrah ve Kamufle isimli rap sanatçılarıyla tanıştıktan sonra Dikkat Records isimli gurubu kurar.

2 yıl kadar stüdyoda kayıtlar alan ve yeni veda parçalarına imza atan ünlü rap sanatçısı adını underground rap dünyasında duyurmaya başlamıştır. Daha sonra Blue Organizasyon ve Menajerlik ile çalışmaya başlamıştır. Bu sayede Türkiye’de bir ilki gerçekleştirirler. Blue Organizasyon Türkiye Turnesi’ne katılır. Bu sayede Türkiye’nin her bölgesinde hayran kitlesini oldukça artırır. Son albümü olan ”Kara Suratlarla Şiirler Arası Yolculuk” isimli albümü internet üzerinden 30 bin kez indirilmiştir. 2010 yılında rekor kıran bu albümden sonra müzik çalışmalarına aynı hızda devam etmektedir.

Makeleyi Değerlendir

Yorum yapın