Massaka Kimdir Gerçek Adı

Massaka, Almanya’nın Berlin kentinde ikamet etmekte olan Türk ve yabancı uyrukluların kurduğu rap grubudur. Almanca ve Türkçe rap yapan bu grubu temsil eden isimler ise Murdoc ve Monstar ikilisi olarak bilinmektedir. Grubun rap müzikteki tarzına bakacak olursak hayatlarını müziklerine de yansıttıklarını görebiliyoruz.

Grubun müzik yapmaktaki amacına bakılırsa seslerini tüm dünyaya duyurmak ve ahlaki değerlere sahip çıkarak haksızlığın karşısında seslerini yaptıkları müzik ile duyurmaya çalışmak olarak söyleyebiliriz. 36 Boys isimli grup içerisinden gelen Massaka kısa süre içerisinde toplum içinde önemli bir yere sahip olmayı başarmıştır. Grubun son dönemlerde çıkardığı albümler underground rap dünyasında büyük yankı uyandırmıştır.

MassakaKaranlık isimli albümü ile büyük beğeni toplayan grup hız kesmeden ikinci albümü olan Eşkıya isimli şarkısını da Sansar Salvo ile seslendirmiş ve bir anda rap müzik severlerin gözdesi olmayı başarmıştır. Blutbeton adlı albümü ile büyük ses getiren Massaka şimdilerde bu albümün ikincisini tamamladığı ve yakında piyasaya süreceği konuşulmaya başlamıştır. Ceza, Sansar Salvo ve Killa Hakan gibi isimlerle de feat’lar yapmıştır.

Makeleyi Değerlendir

Yorum yapın