Rapozof Kimdir Gerçek Adı

Rapozof, gerçek ismi ile Burhan Sarraç 28 Temmuz 1985 Edirne doğumlu ünlü rap sanatçısıdır. Rap müzik ile 1999 yılında tanışan Sarraç ilk sözlerini yazmaya ve ilk kayıtlarını evinde almaya başlamıştır. 2000’li yılların başında bilgisayar üzerinden kendi beatlarını yapmaya başlayan Rapozof rap müzik alanında kendini geliştirdikten sonra 2000’li yılların başında Çek Kılıcını isimli ilk ep albümünü yayınlamıştır.

İlerleyen zamanlarda Adrinapolis isimli rap grubu bünyesine katılan ünlü rap sanatçısı bu grup ile birlikte çeşitli parçalar oluşturup seslendirmeye devam etmiştir. 2002 yılında Raphane adlı albümünü yayınlayan Rapozofunderground rap dünyasının tanınan isimlerinden birisi olmayı başarmıştır.

Rap kariyerine 1 yıl gibi kısa bir ara verdikten sonra 2004 yılında Sözlerin İzleri adlı albümünü yayınlayan sanatçı İstanbul, İzmir, Konya, Bursa, Edirne gibi büyük şehirlerde çeşitli organizasyonlara katılmıştır. Adıma Saygı Duy isimli 12 şarkıdan oluşan Lp albümünü yayınlayan Rapozofbu dönemlerde birçok albüm yayınlamıştır. 2011 yılında yayınlandığı Vokal Anestezi albümü ile büyük yankı uyandıran ünlü sanatçı rap müzik kariyerine devam etmektedir.

Makeleyi Değerlendir

Yorum yapın