Selim Muran Kimdir Biyografi

Selim Muran, Siirt doğumlu rap sanatçısıdır. Küçük yaşlarda undergroundrap’e merak saran ünlü isim 2000 yılında rap müzik ile tanışıp 3 yıl boyunca dinleyici olarak tüm rap müzik sanatçılarını dinlemiştir. 2004 yılının başlarında söz yazarlığı yapmaya başlayan ünlü sanatçı kendi kayıtlarını almaya başlamıştır.

Bu süre zarfında ise patron isimli rap sanatçısının prodüktörlüğünü yapmaya başlamıştır. Aynı zamanda İstanbul Aydın Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı bölümünde eğitim almıştır. 2004-2006 yılları arasında rap müziğe ara veren ünlü sanatçı 2007 yılının başlarında ev stüdyosu olan 56 Records’u kurmuştur.

Ardından 2. Solo albümü olan Ölümün Kıyısı Yok isimli albümünü yayınlayan ünlü sanatçı underground rap dünyasında büyük bir çevre edinmeye ve adını duyurmaya başlamıştır. Bu albümün ardından hız kesmeden 3. Solo albümü olan Şikayetim Var isimli albümünü yayınlayan ünlü sanatçı bu albümle diğerlerinden daha çok olumlu tepkiler almayı başarmıştır. Şu an ise Eşkıya isimli grubun albüm prodüktörlüğünü üstlenen ünlü sanatçı rap müzik çalışmalarına da devam ediyor.

Makeleyi Değerlendir

Yorum yapın