Pizza Pizza Sahibi Kimdir?

Pizza pizza ülkemizdeki en büyük pizza yani fastfood yiyeceklerin servis edildiği mekanlardan birisi olarak bilinmektedir. Pizza şirketi olarak günümüzde varlığını sürdüren bu kuruluşun sahibi ve yönetim kurulu başkanı Abbas Türker’dir. 16 Kasım 1995 yılında İzmir Alsancak’ta kurulan pizza pizza Türkiye’nin her yerine kısa süre içerisinde yayılmıştır. Bu sayede Pizza Pizza dünyanın en büyük markalarından birisi olmuştur.pizza pizza

Abbas Türker, aslında Kerkük doğumlu bir isimdir. İzmir’e eğitim amaçlı gelen Türker bir süre sonra eğitimini tamamlamak için yurt dışına gitmiştir. 1985 yılında Kanada’ya giden Türker orada birçok alanda çalışmış ve ticareti alttan öğrenmiştir. Kanada’da ilk pizza restoranını açmıştır. Daha sonra İzmir’e gelerek 1995 yılında burada Pizza Pizza’yı açmıştır.

Abbas Türker alttan yetiştiği için Pizza Pizza elemanlarının da kendisi gibi olmasını söylemektedir. Bu nedenle işe aldığı herkes genel müdürden muhasebecisine kadar pizza yapmasını bilen kişilerdir. Böylece geleneğin devam edeceğine inanan Abbas Türker’in şimdi Türkiye’de onlarca şubesi olan bir şirketi vardır.

Makeleyi Değerlendir

Yorum yapın