Rapangels Pi Kimdir Vikipedi

Rapangels 2002 yıllarının sonlarına doğru iki kız kardeşin birlikte kurduğu bir rap grubu olarak bilinmektedir. Bu grupta yer alan Kübra Demirkol ve Pınar Demirkol İzmir’de doğup büyümüşlerdir. Karşıyaka’da ikamet etmekte olan kız kardeşler ülkemizde underground rap alanında bayanların temsilcileri olarak bilinmektedirler. Kayıtlarına homestudio’larda ve Kadıköy Acil Records isimli stüdyoda devam etmektedirler.

Roka’nınprodüktörlüğünü üstlendiği Disskalifiye isimli albümleri ile büyük beğeni toplayan Rapangels grubu daha sonra Antalya’da Atakan ile birlikte çıkardıkları albüm olan Hipnotize isimli albümleriyle büyük ilgi toplamışlardır. Kısa süre içerisinde underground rap dünyasını sallamayı başaran kardeşler Qleopatra albümünü ve Genetik albümlerini piyasaya sürmüşlerdir.

Tv dizilerinde kullanılan rap müziklerde de aynı zamanda Kadıköy Acil ve Rapangels seslendirmeleri mevcuttur. Şimdilerde ise albüm çalışmalarına ara vermeden devam eden Rapangels kardeşlerin piyasaya sürdükleri albümler arasında; Hata Kodu, İzmir Underground, Sus Yeraltı Konuşuyor, RapangelsMixtape gibi albümler yer almaktadır. Aynı zamanda Ceza, Patron, Emir, Sansar ve Ayben gibi birçok tecrübeli rapçi ile feat yapmışlardır.

Share

You may also like...