Sahtiyan Kimdir

Sahtiyan yani gerçek adıyla Berk Şenol bilinmektedir. İstanbul 1983 doğumludur. Rap hayatına küçük yaşta başlamıştır. 17 yaşından beri kopamadığı rap hayatında bir çok projesi olmuştur. Sahtiyan ilk kaydına 2001-2002 yılları arasında Kara Büyü adlık ilk demo albümünü çıkardı. Bunun yanına bir çok projede de yer almıştır.

2007 yılında 15 tracklik gök yüzünün ruhani kısmı albümünü çıkardı. Bu albüm aynı zamanda Türkiye’ deki ilk mixtape olarak kabul edilmiştir. Bu dönümde pek çok yer altı albümü ve 5 bandrolü rap albümü hazırlamıştır. Sahtiyan, Türkçe Rap camiasının tanınmış isimleri olan: Ceza, Fuat Ergin, Killa Hakan, Sansar Salvo, Da Poet vb. sanatçıların albümlerinde konuk sanatçı olarak yer alıp bu kişilerle birçok kez beraber çalıştı.

Sahtiyan Eğitim hayatını İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’nde tamamlamıştır. 200’e yakın konser ve Rock ‘n’ coke, Rockistanbul, H2000, SplashFest bunun yanı sıra çeşitli festivaller ve başta Almanya, İngiltere, Hollanda, Avusturya olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde çeşitli etkinliklerde yer aldı. Sahtiyan 2007 yılında Askere gitti ve döndüğünde en aktif, en üretken dönemini yaşadı. 2012 yıllarında Hiphoplife ailesinin projeleri olan Organize Oluyoruz Vol. 1 ve Organize Oluyoruz Vol. 2 albümlerinde konuk sanatçı olarak yer aldı. 2013 yılına girildiğinde hayranlarına “single” çalışmalar yayınlayarak ulaşan Sahtiyan çalışmalarına devam etmektedir…

Makeleyi Değerlendir

Yorum yapın