Serkan İnci Kimdir

Serkan İnci, 15 Haziran 1987 İstanbul doğumludur. İnci Sözlük sitesinin kurucusu olan Serkan İnci ilköğretim okulunu Orhan Sinan Hamzaoğlu İlköğretim Okulu’nda derece ile bitirmiştir. Ailesi Selanik göçmeni olan Serkan İnci çocuk yaşlarda internet ve bilgisayar ile ilgilenmeye başlamıştır. İlk web sitesini 2002 yılında açmıştır. Ailesi tarafından asker olması yönünde baskı yapılan Serkan İnci hiyerarşik düzene karşı olduğu için sınavları bilerek yapmadı.

İstanbul Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi’nden mezun olduktan sonra mühendis olmak istiyordu. Mühendislik hayalleri gerçeklemese de kendisi kurduğu İncisözlük sayesinde oldukça ünlendi. 17 yaşındayken üniversiteyi yurt dışında okumaya karar veren Serkan İnci Varna Üniversitesi’ne kayıt yaptırmıştır.

2009 yılının aralık ayında inci sözlüğü kuran Serkan İnci bu sözlük ve incicaps oluşumu sayesinde Türkiye’de sosyal medya anlamında devrim niteliğinde işlere imza atmayı başarmıştır. Kendisi hala İncisözlük ve buna ait markalarla uğraşmaktadır. Bunun yanında Gemi Makine Mühendisliği mesleğiyle uğraşmakta ve uzun süren seferlere çıkmaktadır. İnsanlığa Lanet ve Ben Kahpeyim isimli kitapların yazarıdır.

Makeleyi Değerlendir

“Serkan İnci Kimdir” üzerine bir yorum

  1. Bu ülkenin “iyi ki” beyin göçü’sü tartışmasız Serkan İnci’dir. Bir konuda başarı sağlayıp, her konuda fikir sahibi olunabileceğine kendini inandırmış, eksik bir bireydir. Teknolojinin “arşiv” nimetini kullanarak “Ben demiştim, bak böyle oldu” cümleleriyle; bilgiye aç dolayısıyla da mental açıdan savunmasız olan ergen nesli hipnotize etmeye çalışmaktan başka hiçbir icraatı yoktur. “Küçük dağları ben yarattım” edasıyla İnci Sözlük’üyle övünür durur. Kendini girişimci addeden tövbeler tövbesi, yüksek kibre sahip bir kişiliktir ve maalesef, bu güzel ülkenin vatandaşıdır. Eleştirdiği “her şey” olup, çözdüğü “hiçbir şey” bulunmamaktadır. Günlük mizah ihtiyacımı karşılamak için kendisini takip ederim. Arada bir ana sayfama düşen “fikirlerini” okumadan günüm iyi geçmez. Boşun ve boşluğun vücut bulmuş hâlidir.

    Cevapla

Yorum yapın