WordPress Şifresi Nasıl Değiştirilir?

WordPress Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Hosting paketi, Baby paket, WordPress siteniz için idealdir. Paket sayesinde istediğiniz sayı kadar WordPress sitesi barındırabilir, Cpanel ile hostinginizi kolayca yönetebilirsiniz.

     WordPress şifremi nasıl değiştirebilirim?

Öncelikle Cpanele erişim sağlamak gerekir. Cpanel girişi için 2082 uzantılı  veya Cpanel uzantılı linkleri deneyebilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra phpMyAdmin’e tıklamanız gerekir. Tıkladıktan sonra karşınıza bir ekran gelir. Sol tarafta infarmation _schema ve WordPress kurulu olan isim bulunacaktır. Burada kendi kurulu olan dizininize tıkayarak birkaç dosya açılacaktır. Şifre değişikliği için wp_user bilgilerinin bulunduğu dosyaya giriş yapıyorsunuz. Buradan şifresini değiştirmek kullanıcının adının başında yer alan Düzenle butonuna tıklamak gerekmektedir. User_pass yazılı olan bilgileri silip 827ccb0eea706c4c34a16891f84e7b yazıp git butonuna tıklayıp şifreniz 123456 olarak değiştirilmiş oluyor. Sonrasında aynı kullanıcı adı ve 1233456 şifresiyle WordPress panelinizin sayfasına giriş yaparak WordPress şifre değiştirmeyapabilirsiniz.

admin-şifre-değişikliği-nasıl-yapılır

Dilerseniz de şifre alanına örnek bir şifre yazarak şifreleme alanını “MD5” seçebilirsiniz.Aşağıda yer alan ekran görüntüsündne yardım alabilirsiniz.

Wordpress-Phpmyadmin-şifre-değiştirme

Makeleyi Değerlendir

Yorum yapın