Yeter – Tolga Evren Yılmaz Kimdir?

Tolga Evren (Yılmaz)

 

1973 İstanbul Fatih doğumlu. Erenköy ilkokulunu ve ardından da Mehmet Beyazıt ortaokulunu ve lisesini bitirdikten sonra 1992 yılında Tevfik Gelenbe tiyatrosunda kurs görmeye başladı. İlk sahne alması “Perdeci” isimli ve ünlü tiyatrocu Muhsin Ertuğrul’un hayatını konu alan oyun ile olmuştur.

 

Kursun ardından 1993 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Konservatuarına başlayan sanatçı, 1997 yılında mezun olarak Van’a tayin edildi. 10 yılı aşkın bir süre burada görev yapan sanatçı, 2010 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosuna atandı. 1997 den günümüze kadar rol aldığı birçok tiyatro eseri ile seyirci karşısına çıkan sanatçı, çeşitli ödüller alarak sanat hayatını devam ettirmektedir.

 

Tolga Evren (Yılmaz)

 

Yılmaz, kendi halinde ve maddi imkânsızlıklarla hayatını devam ettirmektedir. Uzun süredir görüşmediği abisi Yekta bir gün kendisini ziyarete gelir ve kendi özel işleri için çalışmasını teklif eder. Para kazanma ve abisini kırmama adına onun için çalışmaya kabul eden Yılmaz farkında olmadan birçok entrikanın ortasına düşecektir. Abisini için iyi yaptığını düşündüğü şeylerin hiç de göründüğü gibi olmadığını anlamak uzun sürmeyecektir.

Yeter - Tolga Evren Yılmaz Kimdir?_19.jpg

Yeter - Tolga Evren Yılmaz Kimdir?_17.jpg

Yeter - Tolga Evren Yılmaz Kimdir?_14.jpg

Yeter - Tolga Evren Yılmaz Kimdir?_15.jpg

Yeter - Tolga Evren Yılmaz Kimdir?_9.jpg

Yeter - Tolga Evren Yılmaz Kimdir?_11.jpg

Yeter - Tolga Evren Yılmaz Kimdir?_7.jpg

Yeter - Tolga Evren Yılmaz Kimdir?_1.jpg

Yeter - Tolga Evren Yılmaz Kimdir?_6.jpg

Yeter - Tolga Evren Yılmaz Kimdir?_2.jpg

Yeter - Tolga Evren Yılmaz Kimdir?_4.jpg

Yeter - Tolga Evren Yılmaz Kimdir?_3.jpg

Yeter - Tolga Evren Yılmaz Kimdir?_0.jpg

Makeleyi Değerlendir

Yorum yapın