Yeter – Yurdaer Okur Yekta Kimdir?

Yurdaer Okur (Yekta)

 

Doktor Yekta Harmanlı rolüyle izlediğimiz Yurdaer Okur, 1974 doğumlu, Türkiye’nin en başarılı oyuncularından biridir. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümü mezunudur. Akademik eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi’nde yüksek lisans yaparak tamamlamıştır. Genco Erkal ile başladığı oyunculuk serüvenini, İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda bir süre sözleşmeli, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda kadrolu olarak sürdürmüştür.

 

Tiyatrodaki başarılı oyunculuk ve yönetmenlik kariyerini yurt içi ve yurt dışı ödülleriyle taçlandırmıştır. Özellikle Benerci Kendini Niçin Öldürdü? Ve Ben Ruhi Bey Nasılım? Oyunlarındaki performansıyla adından sıkça söz ettirmiştir. Tiyatro sahnesinde ve kamera önündeki oyunculuğuyla sanatçı kimliğini bütün özellikleriyle taşıyan önemli oyunculardandır.

 

Sahnedeki başarılı performansını Yeter dizisindeki dahi sınırlarında gezen, beyin cerrahı rolüyle sürdürmektedir. Girdiği ameliyatlarda oldukça başarılı olan Yekta, özel hayatında kendisinden gizlenenleri öğrendiğinde çılgına dönüyor. Şiddete varan öfkesinin nelere yol açacağını kimse kestiremiyor. Zekâsını bu yönde kullanması birçok insanın hayatını etkileyebilir. Kimi zaman kötü hareketleriyle ne yapacağı belli olmayan doktorun zekâsı ve yaptıklarıyla izleyiciyi ekranlara bağlarken soruyor Asıl suçlu kim?

 

Makeleyi Değerlendir

Yorum yapın