Athena Gökhan Kimdir Hayatı

Athena Gökhan yani asıl ismi ile Gökhan Özoğuz ünlü Athena grubunun solisti ve Hakan Özoğuz’un kardeşidir. 2004 Eurovision Şarkı yarışmasında ülkemizi temsil eden ünlü grup For Real isimli şarkı ile 196 puan ile 4. Olmuştur. Türkiye Eurovision tarihinde en fazla puan alan şarkı olarak da tarihe geçmiştir. Oyuncu ilk albümünü 1993 yılında OneLastBreath ismiyle yayınlamıştır.

İkinci albümü olan Holigan isimli albümünü ise 1998 yılında yayınlayan Athena Gökhan 2000 yılında yayınladığı Türkçe albümü olan Tam Zamanı Şimdi isimli albümü ile dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştır. Daha sonra Mehteran Seferi, Herşey Yolunda, Us, Athena, İt, 100 Şerefli Yıl ve Pis gibi albümler ile kendini gösteren sanatçı aynı zamanda oyunculuk da yapmıştır.

İlk olarak tv karşısına O Şimdi Asker isimli film ile çıkan Özoğuz daha sonra O Şimdi Mahkum, Tramvay gibi filmler ile ekran karşısına çıkmıştır. Tatlı Kaçıklar isimli dizide konuk oyuncu olarak rol aldıktan sonra 2013-2014 yılında Acun Medya Yapımı olan O Ses Türkiye isimli yarışma programında jüri üyeliği yapmıştır.

Makeleyi Değerlendir

Yorum yapın