Bingöllü Kenan Kimdir Gerçek Adı

Bingöllü KenanBingöllü Kenan, asıl ismi Kenan Yayla olan 1984 doğumlu mafya olduğu söylenen twitter fenomenidir. Bingöllü Kenan, lakabından da anlaşılacağı üzere Bingöl doğumludur. 3 yaşına kadar bingölde ikamet ettikten sonra İstanbul’un Sultanbeyli semtine göç etmiştir. Ailesi ile burada yaşamaya başlayan Bingöllü Kenan yasadışı işlere karışıp 16-17 yaşlarındayken çete kurmak suçundan hapse girmiştir.

Hayatının yarısını hapiste geçiren Bingöllü Kenan mafyavari tavırlarıyla Sultanbeyli ilçesinde birçok kişinin canını yakmıştır. Sultanbeyli Teknik Meslek Lisesi’nde eğitim gören Kenan Yayla liseyi de terk etmiştir. 2012 yılında cezaevinden çıkan Kenan Yayla şimdilerde eski semti olan Sultabeyli’ye geri dönerek orada ikamet etmeye başlamıştır. Mafyvari tavırlarından vazgeçmeyen Kenan Yayla’nın çevredeki esnaflardan haraç aldığı söylenmektedir.

Kısa bir süre önce twitter hesabı açarak paylaştığı delikanlı sözler ve mafyavari tavırları ile millete sataşmadan durmayan Bingöllü Kenan twitter üzerinden Redhack, Nihat Doğan ve birçok kişi ile tartışmaya girmiştir. Paylaştığı sözler ve resimler ile gençlerin ilgi odağı haline gelen Bingöllü Kenan Yayla kısa sürede fenomen olmuştur.

Makeleyi Değerlendir

Yorum yapın