Blogger Şifresi Nasıl Değiştirilir?

İnsanların öğrendiklerini, bildiklerini, paylaşmak istediklerini yazdığı web tabanlı bir sistem olan blog, bir web sitenizin olmasıyla,  insanların sizi takip ettiği, paylaşımlarınızı gördüğü bir sitedir. Kısa zaman içerisinde internet üzerinde son derece popüler yapısı ile dikkat çeken blog sistemleri arasında yer alan Blogger Türkiye’de son derece farklı bir hizmet sunmaktadır. Ayrıca bu hizmetin tamamı ücretsiz bir şekilde sunulmaktadır.

Google firması tarafından ücretsiz olarak sunulan Blogger sistemi; XML kod biçimleri ile yazılmış ücretsiz İçerik Yönetim Sistemi olarak tanımlanmaktadır.

Blogging

Tamamı Google hizmeti olduğundan son derece güvenilir ve kaliteli bir sistemdir. Böylece hiç düşünmeden bir web sitesi sahibi olabilirsiniz. Bir web sitesi kurdunuz ve şifrenizi unuttunuz ya da güvenlik sebebiyle şifrenizi değiştirmeniz gerekti, Blogger şifresi değiştirmek için yardımcı olduk.

Şifrenizi değiştirmek için, Pano sayfasındaki Hesabım bağlantısını tıklayarak Google Hesap Ayarları sayfasına girmelisiniz. Daha sonra sol tarafta bulunan Güvenlik sekmesine tıklayarak burada bulunan Şifreyi Değiştir bağlantısına tıklayıp ilk önce mevcut şifrenizi girin. Mevcut şifrenizi girdikten sonra sizden yeni şifre oluşturmanızı isteyecektir. Yeni şifre oluşturup, oluşturduğunuz şifreyi girin. Güvenlik açısından dolayı yeni şifrenizi tekrar girmenizi isteyecektir. Yeni şifreyi tekrar girip Kaydet butonuna bastıktan sonra şifreniz değişmiş olacaktır. Artık yeni şifrenizi kullanabilirsiniz. Ayrıca şifrenizi değiştirdikten sonra eski şifrenizi bir daha kullanamazsınız. Böylelikle almış olduğunuz şifre ile hesabınız güvende olacak sizden bir başkası hesabınıza ulaşamayacaktır.

 

Makeleyi Değerlendir

Yorum yapın