Enes Alper Vikipedi Hayatı

EA, asıl adıyla Enes Alper Küpşen 6 Aralık 1994 İzmir Konak doğumlu rap müzik sanatçısıdır. İlk ve orta öğrenimini Buca’da tamamlayan Enes Alper Buca Atatürk İlköğretim Okulunda eğitim görmüştür. Lise yıllarında ailesi ile birlikte taşındığı Yeşilyurt’ta devam eden ünlü sanatçı Oks sınavında yüksek derece yaptığı için lise 3. Sınıfa kadar Yamanlar Koleji’nde eğitim görmüştür.

Daha sonra Nevzat Ayaz Lisesi’ne geçiş yapan Enes Alper eğitimini burada tamamlamıştır. Şuan üniversite sınavına hazırlanmakta olan ünlü isim rap müzik kariyerine de devam ediyor. Müzik hayatına 2010 yılının ikinci yarısında başlayan ünlü sanatçı 2010 yılından bu yana 3 underground albüm yayınlamıştır. Bu albümlerden birincisi 2011 yılında yayınladığı Ölüm Tangosu isimli albümüdür.

Bu albüm ile underground rap dünyasında tanınan isimlerden birisi olmayı başaran Enes Alper yüzlerce albüm dışı parça ve demo kaydetti. 2012 yılında ise Şairane Savaş Tabloları ve Güçlü Orantı isimli albümlerini yayınlayan ünlü sanatçı 4. Albümünün çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.

Makeleyi Değerlendir

“Enes Alper Vikipedi Hayatı” üzerine 2 yorum

Yorum yapın