Saian Ss Kimdir?

Saian1983 Mersin doğumlu olan rap sanatçısı SaianSs mahlası ile underground rap dünyasında adını duyurmuştur. 90’lı yılların başında rap ve hiphop müzik türlerine ilgi duymaya başlayan ünlü rap sanatçısı kendisini bu alanda geliştirmek adına dünyada ve Türkiye’de büyük rap sanatçılarının parçalarını dinlemiştir. Rap dünyasında etkilendiği isimlerden olan Fuat’ın Hassickdir I-II parçalarından etkilenen SaianSs buna benzer parçaları dinleyerek etkilenip rap müzik kariyerine adım atmaya karar vermiştir. Çocukluk dönemini ve ilkokul ile lise eğitimini Mersin’de tamamlayan ünlü rap sanatçısı üniversite eğitimi için İstanbul’a yerleşmiştir.

İstanbul’da rap hayatına ve gruplara olan ilgisi iyice artan ünlü rapçi artık kariyerine profesyonel anlamda devam etmek istemiştir. İlk yıllarında kendisi gibi underground rap dünyasının en büyük isimlerinden biri olan kardeşi Patrondan etkilenerek ilk demo kayıtlarını almaya başlamıştır. Patron ile birlikte parçalar seslendirmiş ve underground rap dünyasında tanınan bir sanatçı olmaya başlamıştır. Daha sonra katıldığı etkinliklerde tanıştığı Karaçalı mahlaslı rap sanatçısı ile yakın arkadaşlık kurmuş ve birlikte rap müzik yapmaya başlamıştır.

Karaçalı ile birlikte Battle Royal isimli albümü çıkarmasıyla birlikte 2009 senesinde undergroundrap’e büyük katkılar sağlamıştır. Hayran kitlesini bu sayede oldukça artırmış ve rap dünyasının vazgeçilmez isimlerinden olmayı başarmıştır. 2010’da ‘Dilimizi Biliyor’, 2012’de ‘başıbozuk’ ve 2013 senesinde ‘başıbozuk 2 ile makber’  albümlerini piyasaya süren SaianSs PMC müzik bünyesinde rap müziğe devam etmektedir ve üniversite eğitimini de beraberinde sürdürmektedir.

Makeleyi Değerlendir

Yorum yapın